Стоук Сити нанесе пета загуба на Арсенал от началото на сезона, след като победи "артилеристите" с минималното 1:0 в мач от 28-ия кръг на Премиър лийг.

Грешната стъпка на "топчиите" позволи на Челси да увеличи преднината си на върха на временното подреждане на 4 точки, след като тимът се разправиха с Фулъм с 3:1 като гост.

Единственото и победно попадение за Стоук отбеляза Джонатан Уолтърс, който бе точен от дузпа в 76-ата минута. Футболистите на Арсен Венгер пък тотално разочароваха с представянето си на терена и създадоха чисто положение чак в продължението на срещата, когато влезлият като резерва Яя Саного шутира над вратата.

В същото време Андре Шюрле изригна с хеттрик при победата на Челси с 3:1 над Фулъм и нямат загуба в първенството вече 13 поредни мача.

Германецът вкара трите попадения за гостите в разстояние на само 16 минути - в 52-ата, 65-ата и 69-ата минута, а почетното попадение за "котиджърс" бе дело на Джони Хейтинга в 74-ата минута.