Ливърпул излезе на втора позиция в класирането на Премиър лийг, след като победи Съндърланд в мач от 29-ия кръг на шампионата. "Червените" се наложиха с 2:1 и за пети пореден път прибавиха по три точки в актива си.

Капитанът на "мърсисайдци" Стивън Джерард откри резултата в 39-ата минута. Статистиката сочи, че английският национал има главна роля в 20 от попаденията на Ливърпул в английското първенство през този сезон (11 гола и 9 асистенции). Постижението на Джерард е в рамките на 26 двубоя.

В самото начало на второто полувреме домакините стигнаха и до второ попадение. Точен бе Даниел Стъридж, който също е в невероятна форма от началото на сезона.

Двата отбора си размениха по една греда, преди Сун-Йон Ки да намали в 76-ата минута, с което оформи и крайния резултат.

Така в класирането води Челси с 69 точки, пред Ливърпул с 68, Манчестър Сити с 66, Арсенал с 63 и други.

В друг мач Уест Хем се наложи над Хъл Сити с 2:1.