Тотнъм постигна минимален успех с 1:0 срещу Кардиф в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение реализира Роберто Солдадо в 28-ата минута. Най-доброто положение за гостите се откри две минути по-късно, когато Стивън Калкър нацели страничната греда.

"Шпорите" са на пета позиция с 53 точки, като изостават на четири от Манчестър Сити. Лидерът Челси пък е с 63. Кардиф пък остава в зоната на изпадащите с 22 точки.

Суонзи пък завърши 1:1 с Кристал Палас. Де Гузман откри за домакините в 25-ата минута, а малко преди края Глен Мъри от дузпа фиксира крайния резултат.

При тази ситуация Чико получи директен червен картон и така уелския тим приключи двубоя в намален състав. В класирането Суонзи е 14-и с 29 точки, а Кристал Палас - 16-и с 27.

Астън Вила пък разгроми Норич с 4:1, като в групата на домакините не бе Александър Тонев. Гостите откриха в 3-ата минута чрез Уесли Холахан.

След това обаче Кристиян Бентеке се отличи с две попадения (в 25' и 27'). 10 по-късно Леандро Бакуна наказа Норич за трети път, а крайното 4:1 оформи Басонг, който прати топката в собствената си мрежа в края на първата част.