Нотингам Форест разгроми Уест Хем с 5:0 и се класира за четвъртия кръг в турнира за Фа къп. С хеттрик за успеха се отличи 22-годишния Джейми Патерсън.

Арсенал изхвърли Тотнъм от ФА къп (ВИДЕО) >>

Иначе алжирецът Джамел Абдун откри резултата на "Сити Граунд" в 12-ата минута от дузпа, а в 65-ата минута Патерсън удвои с първия си гол за сезона. В последствие той се разписа още на два пъти в 71-ата и в 79-ата минута, за да гарантира успеха на тима от Чемпиъншип, който се бори за промоция.

Астън Вила отпадна от ФА къп, Бербатов не игра за Фулъм >>

Капитанът Анди Рийд оформи успеха на Форест в добавеното време от десетина метра след асистенция от ляво на Абдун. Българският вратар Димитър Евтимов остана резерва за домакините.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Уест Хям, в чийто състав играха предимно резерви, допусна най-тежката си загуба в кампанията. Отпадането поставя под сериозно напрежение мениджъра Сам
Алардайс, тъй като лондончани регистрираха четвърто поражение в последните си пет мача, в които са допуснали цели 16 гола. Столичани заемат предпоследно място във Висшата лига, след като записаха седем поредни мача без успех от края на ноември насам.