Манчестър Сити победи Съндърланд с 3:0 в първия двубой от седмия кръг на английската Премиър лийг. Безспорно играч на мача е Александър Коларов, който се отличи с гол и асистенция.

"Гражданите" играха по-добре, въпреки че и гостите на няколко пъти имаха положения, но не успяха да отбележат заради великолепните намеси на вратаря на шампионите Джо Харт.

Така Сити развали прокобата срещу Съндърланд, тъй като не бе печелил срещу този тим от почти две години.

Иначе шампионите откриха резултата още в 5-ата минута след гол от пряк свободен удар на Александър Коларов. До почивката тимът на Роберто Манчини създаде няколко опасни ситуации, като най-близо до втори гол бе Сабалета.

Втората част започна с яростни атаки и към двете врати. В 50-ата минута Яя Туре и Марио Балотели пропуснаха да се разпишат, като при второто положение играч на Съндърланд изчисти с глава от голлинията.

В 56-ата минута Серхио Агуеро замени Марио Балотели и само четири минути по-късно вкара втория гол в мача. Давид Силва излъга отбраната на гостите, пусна към Коларов, който намери Агуеро и аржентинската звезда не сгреши за 2:0. В 70-ата минута пък Давид Силва уцели гредата.

Сити стигна и до трето попадение в 89-ата минута, когато Джеймс Милнър се разписа с красиво изпълнение на фаул. Топката леко докосна главата на Крейг Гарднър от състава на Съндърланд, но все пак голът бе записан на името на Милнър.

Така преди изиграването на останалите срещи от кръга Сити е втори с 15 точки, а Съндърланд заема 13-ата позиция със 7 точки.