Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с минималното 1:0 и поведе в класирането в Премиър лийг само два кръга преди края на шампионата. Така "гражданите" се изравниха на върха на подреждането с "червените дяволи", но имат по-добра голова разлика от съперника си и са все по-близо до триумф в първенството.

Единственото и победно попадение за възпитаниците на Роберто Манчини отбеляза Венсан Компани в самия край на първото полувреме. Димитър Бербатов пък остана резерва за Манчестър Юнайтед и изобщо не се появи в игра.

Първият шут към някой от двете врати бе в 10-ата минута, когато Нани пробва късмета си, но не успя да преодолее Джо Харт.

Петнайсет по-късно домакините от своя страна бяха близо до откриването на резултата - с гръб към вратата Тевес свали с глава наляво към нахлуващия Агуеро, който без да се замисля стреля мощно с десния крак, но прати топката от изгодно положение над вратата.

Натискът на "гражданите" продължи и в 35-ата минута Сабалета пусна наляво към Агуеро, който бе на точката на дузпата. Аржентинецът опита моментален удар, но бе блокиран и прети топката покрай вратата.

Юнайтед отговори с много неточно отиграване на Парк, който опита да засече от движение пас от корнер отляво, но прати топката много високо.

Сити обаче нанесе удара си в самия край на първото полувреме - Венсан Компани надскочи Крис Смолинг в наказателното поле след центриране от корнер отдясно и с глава разпечата вратата на Давид де Хеа - 1:0 за Манчестър Сити.

Голът даде важно преимущество на домакините, които се оттеглиха на почивката с гол аванс, а през втората част успяха да парират отрано опитите на Юнайтед да стигнат до бързо изравняване.

Сър Алекс Фъргюсън извади Парк и пусна в игра бързия и повратлив Дани Уелбек, но Роберто Манчини реагира и малко по-късно извади Карлос Тевес, за да засили защитата с Найджъл де Йонг.

В 72-ата минута Яя Туре напредна през центъра, стигна до дъгата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед и стреля изненадващо, но прати топката доста встрани от целта.

Отново халфът на домакините бе в центъра на вниманието осем минути преди края на мача, когато елиминира съпротивата на Рио Фърдинанд, стреля този път с левия крак, за Давид де Хеа остана само да изгледа топката и тя за негово щастие облиза дясната му греда, излизайки в аут.

В 88-ата минута пък вратарят на Юнайтед спаси тима си от втори гол след страхотен диагонален удар на Клиши. Де Хеа обаче реагира отлично и изби. Минута по-късно пък Самир Насри навърза трима защитници пред вратата на гостите и само миг преди да стреля топката му бе избита.

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтес 1:0
1:0 Компани (45+1)

Манчестър Сити: Харт, Компани, Лескът, Клиши, Сабалета, Насри (90-Милнър), Бари, Давид Силва (82-Ричардс), Туре, Тевес (68-Де Йонг), Агуеро

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Фърдинанд, Евра, Смолинг, Джонс, Карик, Парк (58-Уелбек), Гигс, Скоулс (78-Валенсия), Нани (83-Йънг), Рууни