Манчестър Сити завърши наравно 1:1 с Евертън в двубой от 15-ия кръг на Премиър лийг. Така "гражданите" загубиха ценни точки в битката си за втора поредна титла. Тимът на Роберто Манчини е с равен брой точки с Манчестър Юнайтед - 33, но "червените дяволи" са с мач по-малко.

Маруан Фелайни се превърна в герой и грешник за "карамелите". Звездата на Евертън откри резултата в 33-ата минута. Белгиецът се разписа след великолепен пас на Лейтън Бейнс. Първо той стреля с глава, но Джо Харт изби. След това Фелайни с тяло все пак успя да вкара топката в мрежата.

10 минути по-късно Фелайни отново бе в центъра на събитията. Той извърши нарупение срещу Един Джеко, задържайки го за фланелката в наказателното поле, а реферът Лий Пробърт даде дузпа за Манчестър Сити. Зад топката застана Карлос Тевес, който бе точен за 1:1.

След почивката двата тима успяха да създадат по една опасна ситуация, но нито Майкон, нито Йелавич успяха да преодолеят вратарите.