Манчестър Сити победи Уотфорд с 4:2 в мач от 4-ия кръг на турнира за ФА къп. "Гражданите" губеха с 0:2 на почивката, но след това се активизираха и стигнаха до успеха. Звездата на тима Серхио Агуеро пък се отличи с хеттрик.

Срещата се разви доста драматично. Гостите от Уотфорд, които заемат 15-о място във второто ниво на английския футбол - Чемпиъншип, си осигуриха комфортна преднина от 2:0 още до 30-та минута. Фернандо Форестиери откри в 21-ата минута, а девет по-късно Трой Дийни удвои преднината на Уотфорд.

След почивката обаче "гражданите" показаха други лице и непрестанните им атаки доведоха до четири безответни попадения, които осигуриха успеха на Сити.

Серхио Агуеро доведе нещата до 2:2 след голове в 60-ата и 79-ата минута. Три минути преди края Александър Коларов изведе тима от Манчестър напред в резултата, а малко след това Агуеро оформи хеттрика си в двубоя.

Аржентинецът закръгли сметката си на 25 попадения от началото на сезона.

Така Манчестър Сити също ще играе на осминафиналите в надпреварата, заедно с останалите фаворити Арсенал и Ливърпул.