Манчестър Сити спечели драматично с 3:2 срещу Болтън, като с победата си "гражданите" се качиха на върха на класирането в Премиършип. За Болтън игра българинът Мартин Петров, който се отличи с две асистенции.

Сити поведе с два гола още през първото полувреме, след като Давид Силва и Гарет Бари се разписаха, а малко след тях Иван Класич върна едно попадение за Уондърърс след пас на Петров.

Един Джеко увеличи преднината на Манчестър Сити на 3:1 в самото начало на второто полувреме, но Кевин Дейвис върна Болтън в играта в 63-ата минута, когато направи 3:2 след центриране на Мартин Петров от фаул. До края "гражданите" трепериха, но успяха да устискат да не допуснат гол и взеха трите точки.

Сити вече е с пълен актив от шест точки и успя да измести Уулвърхамптън от върха, заради по-добра голова разлика.

По-рано през деня Уулвърхемптън победи Болтън с 2:0, а Норич и Стоук Сити направиха 1:1..