Манчестър Сити се класира за 1/4-финалите за Купата на Лигата, но това стана след продължения. „Гражданите” биха Нюкасъл с 2:0 след 0:0 в редовното време. Тотнъм пък стигна до дузпи с Хъл Сити и там се наложи с 8:7.

В редовното време гол имаше, но той бе отменен. В 32-ата минута Анита центрира, Сисе пробва удар с глава, но беше блокиран, но все пак топката попадна в Амеоби, който бе пред вратата и вкара, но реферът отсъди засада и попадението не бе зачетено.

Редовните голове дойдоха в добавеното време - Алваро Негредо бе точен в 99-ата минута, а малко след това (в 105-ата) Един Джеко сложи край на мъката с решителен втори гол за Сити. Така не се стигна до дузпи.

11-метрови удари обаче бяха нужни на Тотнъм, за да стигне до следващия етап на турнира. В редовното време резултатът с Хъл Сити бе 1:1, в продълженията стана 2:2, а при дузпите Тотнъм би с 8:7