Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед постигнаха победи в 19-ия кръг на английското първенство, а Фулъм, без Димитър Бербатов, претърпя катастрофална загуба.

Сити се наложи над Кристъл Палас с 1:0 като домакин и оглави класирането, преди мача на Арсенал. Единственият гол бе дело на Един Джеко в 69-ата минута. Това бе десети пореден успех за "гражданите" на собствен терен.

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа над Норич, също с 1:0. Попадението бе дело на Дани Уелбек в 57-ата минута. Норич имаше доста положения, но Де Хеа бе на мястото си и помогна на "червените дяволи" да стигнат до трите точки. Юнайтед е на шесто място с 34 точки, а Норич се намира на 14-а позиция.

Фулъм, без Димитър Бербатов, претърпя катастрофална загуба с 0:6 от Хъл Сити като гост.

Александър Тонев започна като титуляр за Астън Вила при равенството 1:1 със Суонзи. Той бе сменен в 60-ата минута.

В първата среща за деня Уест Хем и Уест Бромич завършиха 3:3.