Манчестър Сити и Челси направиха голово шоу и във втората си контрола, играна в САЩ. Този път обаче "сините" надделяха с 5:3 и така изпратиха мениджъра Рафаел Бенитес с победа. Срещата се игра на стадион "Янки Стейдиъм'' в Ню Йорк и бе наблюдавана от близо 40 хиляди зрители.

Двата отбора зарадваха феновете с резултатен футбол.

Мачът започна по-добре за Сити, който поведе с 2:0 още до 29-ата минута с попадения на Гарет Бари и на Самир Насри. Рамирес вкара два гола за Челси в края на първото полувреме и средата на второто, но Джеймс Милнър и Джак Родуел решиха изхода на мача в полза на отбора от Манчестър.

Фернандо Торес при една от атаките на Челси.

Насри направи резултата 4:2 в 74-ата минута, а Хуан Мата беше точен от пряк свободен удар малко по-късно с петия гол в полза на Сити. Един Джеко пък оформи крайния резултат само шест минути преди края.

Ето и съставите на двата отбора:

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт (45 - Райт), Сабалета (45 - Майкон), Компани (45 - Лескът), Боята (55 - Гарсия), Коларов, Яя Туре (45 - Родуел), Бари, Насри, Тевес (45 - Разак), Силва (45 - Милнър), Агуеро (45 - Джеко)

ЧЕЛСИ: Иларио (45 - Чех), Аспиликуета, Кристенсен, Луис (61 - Мата), Аке, Микел, Лофтъс-Чийк (42 - Ферейра), Рамирес, Оскар (65 - Бенаюн), Ба, Торес