Манчестър Сити и Арсенал разделиха по точка в дербито от петия кръг на Висшата лига в Англия. Двубоят на стадион "Етихад" завърши наравно 1:1. Първо домакините откриха в края на първата част чрез Лескът, а в края на двубоя Кошиелни оформи крайния резултат, който е от полза за лидерите Челси и Манчестър Юнайтед.

Как се разви срещата?

Мачът започна с минута мълчание в памет на двете полицайки от Манчестър, които бяха застреляни тази седмица, докато изпълняваха служебните си задължения. По същата причина двата отбора излязоха с черни ленти на ръцете си.

Първите минути преминаха в борба за топката в средата на терена, като липсваха опасни голови положения. Манчестър Сити владееше повече топката, но отбраната на Арсенал не позволяваше на Джеко, Агуеро и компания да застрашат вратата им.

Вместо това Санти Касорла от добро положение не успя да даде аванс на гостите, но все пак затрудни Джо Харт. В 12-ата минута топката се "разходи" в наказателното поле на Сити, но там нямаше играч на Арсенал, който да играе с нея.

В 14-ата минута пък Серхио Агуеро завърши скоростна атака на домакините със силен удар, който обаче бе избит от вратаря на Арсенал в корнер. Две минути по-късно Жервиньо излезе на отлична позиция, след пас на Арън Рамзи, но си поведе прекалено силно топката и Джо Харт я хвана.

В 24-ата минута Арсенал пропусна нова великолепна възможност. Лукас Подолски получи топката на границата на наказателното поле, но я прати високо над вратата.

В следващите минути Арсенал наложи преса, но пропуски направиха Арън Рамзи и Санти Касорла.

Манчестър Сити обаче успя да стигне до гол, при това малко преди почивката. В 40-ата минута Джолиън Лескът засече с глава изпълнен от Давид Силва корнер и не остави шансове на вратаря на гостите Манон.

Малко след това Манон се отчете със спасяване на удар на Един Джеко.

Първите минути на втората част бяха силни за домакините, които организираха няколко атаки, но Яя Туре и Серхио Агуеро не успяха да ги завършат по най-добрия начин. Освен това на стадион "Етихад" започна да вали силен дъжд.

В 54-ата минута аржентинецът бе съборен от Лоран Кошиелни в наказателното поле, но реферът Майкъл Дийн не посочи бялата точка.

И двата отбора продължиха да търсят нов гол, но дъждът се отрази на атаките им.

В 80-ата минута Яя Туре напредна в центъра на терена и пусна надясно към Серхио Агуеро, който нямаше късмет да уцели вратата.

Малко след това Джо Харт спаси с мъка удар на Касорла. В 82-ата минута обаче той не успя да направи нищо, когато Лоран Кошиелни вкара за 1:1 след грешка на Лескът.

Манчестър Сити веднага се хвърли да вкарва втори гол и бе много близо до това в 84-ата минута. Първо Венсан Компани изпълни прекрасна задна ножица, вратарят на Арсенал изби в защитник, след което топката попадна в Серхио Агуеро. Аржентинецът обаче прати топката на сантиметри от гредата и направи невероятен пропуск.

В 90-ата минута пък Жервиньо пропусна отлична възможност за Арсенал, след несериозно отигване, което доведе до аут.
Манчестър Сити - Арсенал 1:1

1:0 Лескът (40)

1:1 Кошиелни (82)

Ето и съставите на двата отбора:

Манчестър Сити: Харт, Сабалета, Компани, Лескът, Клиши, Гарсия, Яя Туре, Силва, Агуеро (85-ата Балотели), Синклер (46-ата Родуел), Джеко (68-ата Тевес)

Арсенал: Манон, Дженкинсън, Мертезакер, Кошиелни, Гибс, Артета, Диаби (72-ата Жиру), Рамзи, Касорла, Жервиньо (90-ата Кокуелин), Подолски (72-ата Уолкът)

В друг мач Тотнъм записа втора поредна победа в първенството. "Шпорите" обърнаха Куинс Парк Рейнджърс за 2:1 на "Уайт Харт Лейн".

Изненадващо гостите откриха в 33-ата минута чрез Боби Замора, но след почивката тимът на Андре Вилаш-Боаш стигна до трите точки след автогол на Алехандро Фаурлин в 59-ата и гол на Джърмейн Дефоу в 61-ата минути.

Нюкасъл пък взе домакинството си на Норич след гол на Демба Ба в 20-ата минута.

В класирането води Челси с 13 точки, пред Манчестър Юнайтед с 12, Евертън и Уест Бромич с 10, следвани от Арсенал, Фулъм и Манчестър Сити с по 9 точки.