Евертън и Ливърпул не успяха да се победят в градското дерби от деветия кръг на Премиър лийг. Мачът завърши 2:2, като всички попадения паднаха през първата част.
Мърсисайдското дерби, което бе под номер 219, започна доста обещаващо с нападателен футбол и борба по целия терен.

Още в 15-ата минута символичните гости от Ливърпул поведоха след автогол. Луис Енрике проби отляво и намери Луис Суарес. Уругваецът стреля по посока на вратата, в последствие топката се отби в Лейтън Бейнс и влезе във вратата. Само пет по-късно "червените" фенове отново бяха на крака. Този път Суарес се разписа за 2:0, засичайки центриране с глава на капитана Стивън Джерард.

Евертън обаче не се предаде и за 15 минути върна мача в изходна позиция. В 22-ата минута Леон Осман намали след груба грешка на Брад Джоунс, а в 35-ата Стивън Нейсмит бе точен за 2:2. При това попадение отбраната на Ливърпул в лицето на Даниел Агер и Мартин Шкъртел бе меко казано неориентирана. Нейсмит пък успя да се разпише още в първото си дерби за радост на феновете на "карамелите".

След почивката домакините наложиха натиск, но не успяха да създадат чисто голово положение. В последните минути Ливърпул пресира големия си съперник и дори вкара трети гол в добавеното време. Реферът Андре Маринър обаче отсъди, че Луис Суарес е бил в засада и не зачете попадението.

В класирането Евертън е пети с 16 точки, а Ливърпул заема 12-ата позиция с 10 точки.

СНИМКИ: БГНЕС