В последна среща от 23-ия кръг на английската Висша лига Саутхемптън и Евертън завършиха наравно - 0:0.

Двубоят се очакваше с голям интерес от медиите, заради изненадващата смяна на мениджъра на "светците" Найджъл Адкинс с аржентинеца Маурисио Покетино.

Домакините, които трябваше да играят пред недоволните от смяната на наставника свои фенове започнаха много активно и създадоха няклко опасности пред вратата на Тим Хауърд.

Добри възможности да открият резултата се откриха пред Гастон Рамирес и Джейсън Пънчеон, а удар на капитана Ники Ламберт от фаул срещна страничния стълб в 20-ата минута. В края на първото полувреме Саутхемтън отново бе близо да открие резултата. В 38-ата минута домаикините стигнаха до най-чистото си положение, когато удар на Ламберт бе избит от голлинията от Йелавич, а при добавката Хуивелд стреля, но Хауърд спаси.

Втората част започна със силен натиск на Евертън, който заигра много активно и положенията пред вратата на артур Боруц започнаха да следват едно след друго, като в 50-ата минута Фелайни бе близо до гол , но ударът му не бе точен.
Надмощето на "карамелите" продължи и в следващите минути, но нови пропуски направиха Анечибе и Миралес.

Домакините разчитаха на контраатаки, но бяха далеч от представянето си от първите 45 минути.

До края на двубоя и двата отбора опитаха да стигнат до трите точки, но до чисти голови положения не се стигна и така срещта завърши без голове.