Саутхемптън победи Ливърпул с 1:0 като гост и нанесе първа загуба на "червените" от началото на сезона. Единственото и победно попадение за "светците" отбеляза Деян Ловрен, който се разписа в 53-ата минута.

Със спечелените три точки Саутхемптън се изкачи на 5-а позиция, но и с мач повече от съперниците си.

Ливърпул пък продължава да води с 10 точки на върха, но само на точка зад тях са Арсенал и Тотнъм, които имат и мач по-малко.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Това е първи успех на "светците" като гости на "Анфийлд" от 10 години насам. Иначе Стивън Джерард принуди вратаря на гостите Артур Боруц да направи поредица от добри спасявания, а в атаката на "червените" определено липсваха контузеният Филип Коутиньо и наказаният Луис Суарес.

Евертън продължава да бъде единственият отбор без загуба в този сезон, като серията днес продължи с успех с 3:2 над останалия с десет души Уест Хям. Два пъти от фаул се разписа Лейтън Бейнс, а белгийският здравеняк Ромелу Лукаку заби победното попадение. Домакините пък два пъти повеждаха в резултата чрез Райън Морисън в 31-ата минута и чрез Марк Ноубъл в 76-ата минута от дузпа. В рамките на 83-ата и в 85-ата минута обаче гостите обърнаха развоя на срещата.

Съндърланд остана на последното място само само с 1 точка, след като беше съсипан от Уест Бромич с 3:0. Стефан Сесеньон, Лиъм Риджуел и Морган Амалфитано донесоха успеха на домакините, които са 13-и с 5 точки.

Хъл Сити също демонстрира характер и на два пъти заличаваше аванса на Нюкасъл, като в крайна сметка спечели с 3:2. Соне Алуко се разписа победно 15 минути преди края на мача в полза на "тигрите".