Арсенал най-после зарадва феновете си с победа. "Топчиите" се наложиха над Астън Вила с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Премиър лийг след два гола на Санти Касорла.

Както е известно Арсенал бе в лоша серия, като преди това допуснаха две поредни загуби в домакински мачове - 0:1 срещу Блекбърн за ФА къп и 1:3 срещу Байерн (Мюнхен) в Шампионска лига.

В 6-ата минута Джак Уилшър стреля, но топката се отби в защитник на Астън Вила. След това тя попадна в краката на Касорла, който даде преднина на Арсенал. С това испанският национал стана първоят играч на "топчиите", който достигна границата от 10 гола в Премиър лийг.

Вермален и Бентеке във въздушен двубой.

В 68-ата минута Андреас Вейман направи за смях високоплатените играчи на домакините, като пое топката в центъра на терена, напредна и с плътен шут не остави шансове на вратаря Шчесни за 1:1.

Момчетата на Арсен Венгер обаче се активизираха и успяха да стигнат до ново попадение. В 85-ата минута Касорла реализира втория си гол в мача, след като се възползва от подаване на Начо Монреал.

Така в класирането Арсенал е пети с 47 точки и изостава с 21 точки от лидера Манчестър Юнайтед. Астън Вила пък са на 18-ата позиция с 24.