Съндърланд поднесе голямата изненада за Купата на Лигата в Англия. Тимът елиминира Челси с 2:1 след продължения и се класира на полуфиналите на турнира.

Тимът на Жозе Моуриньо поведе в резултата с автогол на защитника Лий Кетърмол, който заби топката в собствената си врата секунди след почивката. "Черните котки" направиха няколко опасни атаки след това и 2 минути преди края на редовното време Борини изравни. Така се стигна до продължения.

Минута преди края нямаше гол и изглеждаше, че ще има дузпи. Тогава обаче Сунг Юнг Ки отбеляза за Съндърланд и донесе победата на тима.

В другата среща от вечерта Манчестър Сити се наложи над Лестър като гост с 3:1. Коларов и на два пъти Джеко бяха точни за "гражданите". Дайър се разписа за домакините.