Манчестър Юнайтед победи Уест Хям с 1:0 в преиграването на мача от третия кръг на ФА Къп, след което продължава напред в турнира. В следващия кръг "червените дяволи" ще играят срещу Фулъм, което ще позволи на Димитър Бербатов да се изправи срещу бившия си тим.

Победното попадение в мача на "Олд Трафорд" отбеляза Уейн Рууни в 9-ата минута, след което нападателят едва сдържа сълзите си, посвещавайки попадението на неотдавна починалата 14-годишна сестра на съпругата му Колийн - Роузи Маклъфлин.

В началото на второто полувреме Хавиер Ернандес можеше да удвои преднината на домакините, но прати топката над вратата на Яскелайнен. Малко след това реферът Фил Дауд можеше да отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Рафаел, но сигнал не последва.

В 78-ата минута футболистите на Манчестър Юнайтед получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка на бранител на Уест Хям, но голмайсторът Рууни не бе прецизен от бялата точка.

Мачът Манчестър Юнайтед - Фулъм ще се играе на 26 януари от 19,30 часа българско време.