Томаш Росицки блесна с два гола за Арсенал при победата на "артилеристите" с 2:1 като гост на Уест Бромич Албиън в мач от 32-ия кръг на Премиър лийг.

Възпитаниците на Арсен Венгер обаче играха последните 20 минути с човек по-малко заради червен картон на Пер Мертезакер и трепериха до последната минута.

Росицки откри резултата в 20-ата минута, засичайки с плонж прострелно центриране на Жервиньо, а в 50-ата удвои, след като стреля, вратарят Бен Фостър изби топката, но тя отново се върна у халфа на Арсенал и при втория удар той не сгреши за 2:0.

В 70-ата минута обаче Мертезакер фаулира Шейн Лонг и получи директен червен картон от Хауърд Уеб, който отсъди и дузпа, а от наказателния удар Джеймс Морисън оформи крайното 1:2 под плонжа на Фабиански.