Манчестър Сити се наложи над Ливърпул с 2:1 в голямото дерби на 18-ия кръг във Висшата лига.

След този успех "гражданите" се изкачиха на второ място в класирането с 38 точки, с една по-малко от лидера Арсенал. Ливърпул остава четвърти с 36 точки.

На върха положението е все така завързано. Третото място е за Челси, който е с 37 точки.

Срещата в Манчестър започна по-добре за гостите. В 24-ата минута Коутиньо откри резултата за мърсисайдци. До края на първата част обаче домакините успяха да обърнат нещата в своя полза.

Компани изравни в 31-ата минута, а Негредо направи 2:1 в последната минута на първата част. След почивката до гол не се стигна и така Ливърпул си тръгна без нищо, а радостта бе за феновете на Манчестър Сити.