Селекционерът на Англия Фабио Капело има няколко кадрови проблеми преди евроквалификацията с Уелс. Двубоят е на 6 септември (вторник) от 21:45 часа на стадион "Уембли".

Защитникът на Евертън Лейтън Бейнс стана поредния играч на "трите лъва", който отпадна от сметките на италианския специалист за срещата. Вчера пък с тима се разделиха Дарън Бент и Майка Ричардс, като и тримата се оплакват от различни травми.

В отсъствието на Бейнс, Капело ще разчита на Джолиън Лескът и Джеймс Милнър. В Англия много се дискутира и въпросът с Франк Лампард, който загуби титулярното си място. Капитанът на тима Джон Тери заяви, че е убеден, че съотборникът му в Челси съвсем скоро ще възвърне позициите си.

Настоящите титуляри в средата на терена Гарет Бари и Скот Паркър пък може да изгорят за изключително важния мач с Черна гора в Подгорица, която е на 7 октомври. Двамата ще бъдат наказани, ако получат жълт картон срещу Уелс. Отделно от това Джак Уилшър изобщо не попадна в групата заради контузия.

В класирането в нашата квалификационна група води Англия с 14 точки, пред Черна гора с 11, Швейцария с 5 точки и мач по-малко, България с 5 и Уелс с 3 точки и мач по-малко.