Арсенал и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 на "Емиратс” в голямото дерби на междинния 26-и кръг на Висшата лига.

И двата тима имаха достатъчно възможности за гол, но не изнесоха най-големия спектакъл, като се активизираха едва в края мача. Все пак и преди това имаше опасни ситуации, като  "червените дяволи” бяха близо до гол още в първите минути, но Робин ван Перси направи пропуск. В началото на втората част пък се наложи Луис Антонио Валенсия да чисти с глава от голлинията на Юнайтед след удар на Лоран Кошчелни.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

На фона на скучноватите първи 75 минути, двата отбора обаче изнесоха зрелищни последни 15-ина минути на срещата. Първо Оливие Жиру се размина с топката, за да я засече във вратата на гостите от само няколко метра, а малко след това действието се пренесе пред вратата на Арсенал. След хубава многоходова атака Рууни пусна отличен пас към Ван Перси, който стреля от близка дистанция с глава, но Шченсни направи страхотно спасяване избивайки топката в горната греда. Де Хеа също трябваше да показва рефлекса си, като в 84-ата минута спаси отличен удар в долния десен ъгъл на Йозил. До гол така и не се стигна и двата съперника спечелиха само по точка.

Арсенал порпусна да оглави класирането и остави отворена вратата за първото място на Манчестър Сити, чиито мач бе отложен заради лошото време в Англия. "Артилеристите” са на втора позиция с 56 точки, една по-малко от лидера Челси и две повече от Сити.

Манчестър Юнайтед остава закотвен на 7-ата позиция с 42 точки.