Манчестър Сити започна турнето си в Южна Африка с поражение с 0:2 срещу местния Суперспорт Юнайтед. Контролната среща беше неофициален дебют за новия мениджър на "небесносините" Мануел Пелегрини.

Сенегалският нападател Маме Нианг изведе африканците напред в резултата в 56-ата минута. Осем минути преди края националът на Южна Африка Кърмит Ирасмус преодоля вратаря на англичаните Костел Пантилимон, след като остана сам срещу него.

През първото полувреме Един Джеко принуди стража на домакините Ронуън Уилямс да направи две поредни спасявания. Четвърт час преди края опит за гол на Джеймс Милнър беше спрян от резервата Боалефа Фуле.

Новото попълнение Фернандиньо направи дебют за Манчестър Сити през второто полувреме на двубоя.