Челси загуби решителния двубой срещу Нюкасъл за класиране в топ 4 на английската Висша лига. "Сините" претърпяха домакинско поражение с 0:2 и остават на 6-то място в класирането с актив от 61 точки, докато "сварките" са 5-ти с 65 точки.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" започна с по-активна игра на домакините, които създадоха няколко опасности пред вратата на Крул, но не успяха да реализират ранен гол. В средата на полувремето Нюкясъл изравни играта и започна да атакува много опасно.

Така се стигна до 19-ата минута, когато Папис Сисе получи подаване от Давиде Сантон на границата на наказателното поле и с много точен удар изведе гостите напред. Обратно на очакванията Нюкясъл продължи да бъде по-активният отбор и пропусна няколко положения да стигне до второ попадение.

Челси трудно намираше начин да преодолее защитата на своя съперник и до края на първата част не успя да създаде нито една опасност.

През второто полувреме домакините се опитаха да променята събитията на терена. Наставникът на Челси Ди Матео, който започна в атака с Торес и Стъридж, реагира като пусна в игра опитните Дрогба, Мата и Лампард, но и те не успяха да помогнат на съотборниците си. В добавеното време на двубоя Сисе оформи крайното 2:0 за Нюкясъл.

Така за Челси остава възможността да участва в Шампионската лига, ако триумфира с титлата при успех на финала над Байерн в Мюнхен на 19-ти май.