Норич и Уест Хем завършиха 0:0 в първия мач от четвъртия кръг на Висша лига

Така домакините записаха трето поредно равенство в шампионата и останаха без успех от началото на сезона. Момчетата на Крис Хаутън са 13-и с 3 точки. Уест Хем пък се изкачи на 5-о място в класирането със 7 точки.

Лондончани стартираха по-добре двубоя и пропуснаха отличен шанс да открият резултата още в 13-ата минута. Рикардо Важ Те проби отдясно в наказателното поле и шутира от малък ъгъл. Вратарят Джон Руди изби, но право към Карлтън Коул, който стреляот 5-6 метра с глава, но Ръсел Мартин изби пред голлинията. Топката попадна в краката на Мат Тейлър, но той от десетина метра стреля встрани.
В 19-ата минута столичани пропиляха нова отлична възможност. Джоуи О'Брайън проби от ляво и пусна отличен пас по тревата към Кевин Нолан, който засече от 7-8 метра, но право в тялото на Руди.

Норич също имаше своя шанс да излезе напред в резултата. В 29-ата минута Робърт Снодграс напредна от дясно и шутира по тревата от ъгъла на наказателното поле. Юси Яаскелайнен изби, а при настъпилото разбъркване вратарят на Уест Хям още на два пъти спаси удари отблизо на Грант Холт и на Снодргас, за да запази вратата си суха.

Малко след почивката пък Саймиън Джаксън стреля опасно под гредата от 20 метра, но отново Яаскелайнен успя да избие.

Двубоят продължи с двуостра игра и много битка в средата на терена, но без съществени положения. Едва в края на срещата домакините пропиляха три добри положения. В 84-ата минута резервата Хари Кейн се освободи пред наказателното поле и стреля от дъгата, но край целта.Малко по-късно при бърза контраатака Снодграс изведе Кейн вляво в пеналта, но младокът стреля в тялото на Яаскелйнен. В последните секунди Снодграс шутира от ъгъла на малкото наказателно поле, но отново вратарят на лондончани изби.