Челси стартира новия сезон във Висшата лига с лесна победа над новака Хъл Сити с 2:0. Головете за "сините" реализираха Оскар и Лампард.

За наставникът на лондончани това бе успешно завръшане в първенството на Англия.

Челси започна много активно двубоя и още в 6-ата минута получи право на дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Фернандо Торес. Франк Лампард стреля силно от бялата точка, но вратарят на Хъл МакГрегър спаси ударът му.

Надмощието на домакините продължи и в 13-ата минута Оскар бе изведен от Де Брюн и с прецизен удар откри резултата.

В 25-ата минута Франк Лампард поправи грешката си, след като реализира гол от пряк свободен удар за 2:0.
До края на първата част лондончани направиха нови пропуски. Второ полувреме продължи с по-добра игра на Челси, но отново играчите на моуриньо направиха пропуски.

В 73-тата минута Хъл стигна до първото си опасно положение, но удар на Къртис Дейвис бе спасен от Чех.

Последната добра възможност за "сините" пропусна влезлия като резерва Андре Шурле.