Челси спечели дербито на 24-ия кръг във Висшата лига с Манчестър Сити с 1:0 и се изравни с „гражданите” по точки – 53. Лидерът Арсенал пък е само на 2 точки пред преследвачите си.

Единственото попадение в мача падна в 32-ата минута и бе дело на Бранислав Иванович. Първо Рамиреш стреля към вратата, но защитник на Сити изби топката, тя обаче попадна в Иванович и той реализира с удар от голяма дистанция.

Голът дойде логично, след като Челси започна доста уверено, не се притесни от факта, че е гост и след 20-ата минута дори наложи сериозен натиск. В края на полувремето Самюел Ето’о можеше да удвои преднината на своя тим, но нацели гредата.

Второто полувреме започна по-предпазливо, постепенно Манчестър Сити натисна в търсене на изравнителен гол и на няколко пъти вратата на Петър Чех бе сериозно застрашена, но вратарят на Челси се справи и мачът завърши с победа за отбора на Жозе Моуриньо.