Мартин Петров вкара гол и направи чудесно остро центриране, което доведе до автогол на противника, но Болтън стигна само до 2:2 в домакинството си на Уест Бромич Албиън в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. Един от съперниците на тима за оставане в елита на Англия – Куинс Парк Рейнджърс, записа победа в този кръг и вече е с две точки преднина.
Петров, който бе заменен в 81-ата минута, първо се разписа за 1:0 от дузпа в 24-ата минута, а след това Били Джоунс си вкара автогол след остро центриране на българина в 72-ата минута.
3 минути по-късно обаче Крис Брънт бе точен за 2:1, а в самия край на мача Джеймс Морисън се разписа за 2:2.
Куинс Парк Рейнджърс успя да бие Стоук Сити с 1:0 и взе ценни три точки в борбата за оцеляване и вече е с две точки преднина точно над зоната на изпадащите.
Резултатите от Англия:
Астън Вила – Тотнъм 1:1,
Болтън – Уест Бромич Албиън 2:2
Фулъм – Съндърланд 2:1
Куинс Парк Рейнджърс – Стоук Сити 1:0
Уулвс – Евертън 0:0.