Мачнестър Юнайтед записа доста впечатляващ обрат в мача си от 11-ия кръг на Висшата лига срещу Астън Вила. „Червените дяволи” изоставаха с 0:2, но в крайна сметка победиха с 3:2, а герой за гостите бе Хавиер Ернандес-Чичарито, който първо намали, а след това вкара и победния гол.

Домакините започнаха мача много добре, стояха стабилно през първото полувреме и дори поведоха в добавеното време с гол на Андрес Вайман, който бе точен от границата на наказателното поле. Де Хеа също има известна вина за гола, защото топката мина през ръцете му. В крайна сметка резултатът бе открит.

Началото на втората част донесе нова радост за домакините. В 50-ата минута отново Вайман бе точен за 2:0. Асистенцията този път бе на Агбонлахор.

Само осем минути по-късно обаче Чичарито върна един гол. Пол Скоулс му подаде, той пребори защитник и прати топката във вратата, като дори успя да я промуши между краката на вратаря Гузан. В 63-ата минута отново мексиканецът бе с основни заслуги за изравнителното попадение – Рафаел центрира на далечната греда, Ернандес засече топката във въздуха, тя се удари в гърба на Рон Влаар и влезе за 2:2.

Последваха силни минути за Робин ван Перси и в кратък период от време два негови изстрела от границата на наказателното поле улучиха напречната греда на вратата на Астън Вила.

Победният гол обаче отново бе дело на звездата на мача Чичарито. Две минути преди края на редовното време той засече с глава центриране на Ван Перси от свободен удар.

След този мача Манчестър Юнайтед остава на върха с 27 точки, а Астън Вила е точно над зоната на изпадащите с едва 9.