Манчестър Юнайтед разби Сиатъл Саундърс със 7:0 във втората си контролна среща от американската си предсезонна подготовка. При разгромната победа  българинът Димитър Бербатов не игра заради травма, а в звезда на вечерта се превърна Уейн Рууни с трите си гола.

Майкъл Оуен откри резултата  разписвайки се с глава във вратата на бившия си колега от Висшата лига Кейси Келър. До почивката резултатът се запази такъв, макар че Келър трябваше да спасява още едно положение за гол на Оуен.

През втората част влязоха резерви като Рууни, Жи-Сун Парк и Маме Бирам Диуф, като последния се разписа само 4 минути след подновяването на играта. Рууни заби попаденията си в 51-та, 69-та и 72-та минути, докато Парк и Габриел Обертан също вкараха по едно попадение.

Следващата контрола от турнето на Юнайтед в САЩ е в Чикаго, където в събота "червените дяволи" ще играят срещу бившия тим на Христо Стоичков Чикаго Файър.