Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 2:0 в първия мач от 4-ия кръг на Висшата лига. С успеха си "червените дяволи" се изравниха с втория в класирането Челси, който обаче има и мач по-малко от съперника си.

Възпитаниците на Дейвид Мойс обаче играха и с човек повече цяло второ полувреме след директен червен картон за Кагишо Дикгасой от състава на Кристъл Палас.

Възпитаниците на Дейвид Мойс имаха превъзходство, но срещаха сериозни трудности да преодолеят солидната защита на лондончани.

Едва към края на първото полувреме домакините стигнаха до реални възможности за гол. В 39-ата минута Уейн Рууни намери Робин ван Перси в наказателното поле, но ударът на холандеца се отби от напречната греда.

Пет минути по-късно Кагисо Дикгасой повали Ашли Йънг и главният арбитър Джонатан Мос посочи бялата точка, въпреки че нарушението започна извън наказателното поле. Южноафриканецът получи и директен червен картон и Кристъл Палас доигра мача с човек по-малко.

Ван Перси пък хладнокръвно откри резултата от бялата точка и Юнайтед се оттегли с гол аванс на почивката.

С човек повече през втората част домакините тотално доминираха. Мойс пусна в игра двама дебютанти - белгийците Маруан Фелайни и 18-годишния Аднан Янузай.

Фелайни можеше да се разпише в 69-ата минута, но Хулиан Сперони успя да спаси удара му от границата на пеналта. В 81-ата минута Юнайтед стигна до второ попадение. Рууни направи 2:0 от фаул от 18 метра с първия си гол за сезона.