Манчестър Юнайтед завърши наравно 2:2 срещу Серезо Осака в приятелски мач, игран пред повече от 44 хиляди зрители.

В началото на срещата Робин ван Перси пропусна да даде аванс в полза на английския шампион и в 34-ата минута домакините от Япония поведоха в резултата чрез Кеню Сугимото, който се възползва от грешка на Крис Смолинг. Веднага след попадението удар на Дани Уелбек срещна гредата на вратата на Осака.

В 52-ата минута гостите получиха шанс да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Ямашита срещу Ашли Йънг. Ударът на Шинджи Кагава от бялата точка беше спасен от вратаря Ким. При последвалия корнер Кагава беше точен и изравни за 1:1.

Десет минути по-късно Такуми Минамино се разписа за 2:1 с далечен шут, който изненада вратаря Андерс Линдегаард. В последните секунди на срещата резервата Уилфред Заа, заменил Кагава, изравни с удар отблизо.

Манчестър Юнайтед все още няма победа в предсезонните си приятелски мачове под ръководството на новия си мениджър Дейвид Мойс.