Манчестър Юнайтед победи Саутхемптън с 2:1 и увеличи преднината си на върха на класирането в Премиър лийг на 7 точки. "Червените дяволи" обаче не стигнаха лесно до успеха, като трябваше да наваксват в резултата.

Още в 3-ата минута гостите поведоха на "Олд Трафорд", след като Джей Родригес наказа грешка на Де Хеа и откри резултата - 1:0 за "светците".

Отговорът на домакините не закъсня и в 6-ата минута Кагава изведе Рууни сам срещу вратаря Боруц, след което английският национал не сгреши - 1:1.

В 27-ата минута пък обратът стана пълен - Робин ван Перси центрира от фаул, Евра свали към Рууни, който отблизо едва не скъса мрежата за 2:1.

След почивката Юнайтед можеше да вкара и трети гол, но Рууни не успя да преодолее Боруц, останал сам срещу него в 81-ата минута.