Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 като домакин на Евертън и увеличи преднината си на върха в английското футболно първенство на 12 точки.

В 10-ата минута Уейн Рууни изведе Робин ван Перси на голова позиция, холандецът преодоля вратаря Тим Хауърд, но ударът му срещна страничната греда. Райън Гигс откри резултата 3 минути по-късно след прецизен удар от наказателното поле и асистенция на Ван Перси.

В края на полувремето Юнайтед натисна своя съперник и в 45-ата минута Ван Перси покачи резултата на 2:0. Това е шампионатен гол номер 19 за холандския национал през настоящия сезон.

През второто полувреме превъзходството отново беше на страната на домакините, но сериозни пропуски в наказателното поле на Евертън направиха Джони Евънс и Робин ван Перси.

Манчестър Юнайтед има актив от 65 точки на първата позиция, шампионът за 2012 година Манчестър Сити има 12 точки по-малко. Евертън заема шестото място с 42 точки.

Малко по-рано Астън Вила спечели с 2:1 срещу Уест Хям.