Манчестър Сити спечели гостуването си на Нюкасъл с 3:1 в първия мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Шампионите на Англия доминираха през цялата среща и напълно заслужено стигнаха до трите точки.

През първата част възпитаниците на Роберто Манчини започнаха много активно и само след 10 минути вече водеха в резултата с гол на Серхио Агуеро, който се възползва от асистенция на Самир Насри. В 39-ата минута Сити успя да стигне до втори гол чрез Хави Гарсия, който бе точен с глава след зпълнение на ъглов удар.

Второто полувреме домакините от Нюкасъл заиграха по-мотивирано и успяха да намалят след попадение на Демба Ба в 51-ата минута.

Манчестър Сити успя да намали напрежението на терена след като реализира трети гол. При отлична контраатака Яя Туре завърши точно подаване на Пабло Сабалета и оформи крайното 3:1.

След този успех Сити вече са на три точки зад Юнайтед, но "червените дяволи" приемат Съндърланд по-късно днес.