Манчестър Сити победи Арсенал с 6:3 в дербито от 16-ия кръг на Премиър лийг. Двата отбора сътвориха истинско шоу на "Етихад Стейдиъм", като не остана никакво съмнение в превъзходството на домакините, които преди няколко дни обърнаха еврошампиона Байерн (Мюнхен) от 0:2 до 3:2 в Шампионската лига.

Това е второ поражение за тима на Арсен Венгер тази седмица след 0:2 от Наполи в Шампионската лига. "Топчиите", които са лидери в класирането, нямаха поражение в шампионата от мача си срещу другия тим от Манчестър - 0:1 на 10 ноември.

Иначе "гражданите" откриха резултата в 14-ата минута чрез Серхио Агуеро. Самир Насри изпълни корнер, Мартин Демикелис игра с топката, след което Агуеро с воле заби 19-ия си гол за сезона.

Въпреки домакинския натиск, лондонският състав успя да изравни. Тио Уолкът се възползва от чудесен пас на Месут Йозил и възстанови равенството. Английският национал отпразнува попадението си, имитирайки люлка на дете, което бе отпратка към половинаката му Мел, която е бременна и трябва да роди догодина. Двойката вдигна сватба през лятото в Италия след многогодишна връзка.

В края на първата част Алваро Негредо отново даде аванс на Сити, а малко по-късно Лоран Кошчелни бе заменен принудително заради травма в дясното коляно. Според последните информации контузията му не е сериозна, като има прорезна рана.

Домакините също бяха принудени да сменят звездата си Агуеро, който също получи травма, но в прасеца.
Въпреки това тимът на Мануел Пелегрини не спря да атакува и това даде резултат - Фернандиньо направи 3:1.
В 63-ата минута най-добрият за Арсенал Уолкът вкара втория си гол в мача, пращайки топката в горния десен ъгъл.

Това обаче бе почти всичко за Арсенал в този мач, който прати още два пъти топката във вратата на Пантилимон след удари на Жиру и Бендтнер, но и в двата случая имаше засада и головете не бяха зачетени.

За сметка на това домакините доведоха нещата до 5:2 след попадения на Давид Силва и Фернандиньо, съответно в 66-ата и 88-ата минути.

В добавеното време двата тима си размениха по още едно попълнение. Първо Пер Мертезакер намали на 3:5, а след това Яя Туре от дузпа фиксира крайното 6:3.

Така Арсенал остана начело в класирането с 35 точки, а Манчестър Сити излезе втори с 32. "Гражданите" могат да бъдат изместени от Ливърпул и Челси, които са с мач по-малко.