Манчестър Сити спечели купата на Лигата в Англия за трети път в своята история. "Гражданите" се наложиха над Съндърланд с 3:1 в зрелищен финал, игран пред препълнения стадион "Уембли" в Лондон.

Това е първи трофей на Сити под ръководството на треньора Мануел Пелегрини. Тимът от Манчестър е печелил тази надпревара още два пъти през далечните 1970 и 1976 г.

Малко изненадващо Съндърланд, който се бори за оставане в елита на английския футбол, излезе напред в резултата още в 10-ата минута, когато точен бе Фабио Борини.

След почивката обаче Сити показа по-добра игра и успя да обърне нещата в своя полза с три безответни попадения.

Яя Туре се разписа в 55-ата минута с много красив шут, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Маноне.

В следващата атака Самир Насри направи 2:1 след бърза атака, преминала още през Серхио Агуеро и Александър Коларов. В последната минута на срещата Хесус Навас оформи и крайния резултат.

По право победителят в този турнир печели място в Лига
Европа, но Сити най-вероятно ще получи квота за Шампионската лига през първенството. В този случай Съндърланд няма да вземе мястото, а то ще се даде на отбор от следващите места в шампионата на Висшата лига.