Манчестър Сити спечели четиристранния приятелски турнир по футбол "Барклис Ейжа Трофи". На финала възпитаниците на Мануел Пелегрини победиха съперника си от Висшата лига Съндърланд с 1:0 и заслужиха първи трофей под ръководството на чилийския специалист.

Едниственото попадение релиализира Един Джеко още в деветата минута. Босненският нападател вкара красив гол, след като засече от дъгата пред наказателното поле отбита от бранителите на съперника топка в левия ъгъл на вратата на Вито Маноне.

Джеко можеше да направи победата на Сити и по-убедителна, но след почивката пропусна дузпа, като стреля над гредата от бялата точка.

В мача за третото място Тотнъм разгроми селекцията на Южен Китай с 6:0. С хеттрик се отрличи Джърмейн Дефоу. Клинт Демпси и Том Хъдълстоун също се разписаха, а Шон Це си вкара автогол.