Манчестър Сити победи гостуващия Саутхемптън с 4:1 в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. С този успех "гражданите се изкачиха на втро място в класирането като имат точка и мач по-малко от лидера Ливърпул. Головете за Сити реализираха Туре, Джеко, Насри и Йоветич.

Двубоят на "Етихад" започна отлично за домакините. Още в третата минута Яя Туре откри резултата с 18-ия си гол за сезона в шампионата от дузпа, отсъдена за нарушение на Жозе Фонте срещу Един Джеко в наказателното поле.

В средата на първата част гостите получиха нов удар, след като английският национален нападател и голмайстор на тима Джей Родригес получи контузия на дясното коляно при приземяване и беше изнесен на носилка.

В 35-ата минута Джеко пропусна отличен шанс да изравни, след като отблизо с глава стреля в напречната греда след центриране на Самир Насри.

Саутхемптън заслужено изравни в 37-ата минута от дузпа след фаул на Пабло Сабалета срещу Джак Корк в пеналта. Рики Ламбърт беше безпощаден от бялата точка с 11-ия си гол за сезона във Висшата лига. Той не е пропуснал нито една от 34-е изпълнени дузпи в кариерата си.

В даденото от рефера 4-минутно продължението на първото полувреме Сити стигна до два бързи гола, които се оказаха решаващи за крайния изход.

Домакините поведоха със спорен гол на Самир Насри. Той вкара отблизо след пас на Давид Силва, който обаче беше в очевидна засада преди подаването към французина. Секунди преди почивката Джеко направи 3:1 с глава след центриране на Александър Коларов от ляво.

След почивката Манчестър Сити контролираше събитията на терена и стигна до четвърто попадение. Резервата Стеван Йоветич вкара първия си гол във Висшата лига на "Етихад" след отлично подаване на Хесус Навас.