Манчестър Сити разгроми гостуващи Тотнъм с 6:0 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" се завърнаха в топ 4 в класирането. По два гола за домакините реализираха Агуеро и Навас.

Манчестър Сити разгроми с 6:0 у дома Тотнъм в дербито на неделния ден от 12-ия кръг в английското първенство.
Хесус Навас изведе "гражданите" напред в резултата още в 15-ата секунда след грешка на вратаря Уго Лорис.

Преди почивката Сити вече водеше с 3:0 след автогол на Сандро и попадение на Серхио Агуеро.

В самото начало на втората част Агуеро покачи аванса на домакините на четири гола, а Алваро Негредо направи резултата 5:0 в 55-ата минута. В последните секунди ново попадение на испанския национал Навас оформи разгрома с 6:0 в полза на домакините.

Преди тази среща Тотнъм беше допуснал едва шест гола, а нападателите на столичани не успяха да създадат опасни положенияпред вратаря Костел Пантилимон.

Манчестър Сити има най-силното нападение във Висшата лига с вкараните 34 попадения от 12 изиграни мача.