Манчестър Сити победи Хъл Сити с 2:0 като гост в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Интересното е, че гостите бяха с човек по-малко почти през целия мач, след като Венсан Компани получи директен червен картон още в 10-ата минута, а победата като гост на този съперник е първа за „гражданите” от повече от един век!

Двата гола бяха дело на Давид Силва в 14-ата минута и на Един Джеко в 90-ата.

Гостите останаха с човек по-малко в самото начало на мача, след като Компани допусна Никица Йелавич да се измъкне и да остане сам срещу Джо Харт. Защитникът на Сити „поправи” грешката си като задържа съперника и получи директен червен картон.

Само 4 минути по-късно обаче Манчестър Сити поведе в резултата с гол на Давид Силва. По нищо не личеше, че „гражданите” са с човек по-малко. В 30-ата минута дори удар на Пабло Сабалета срещна напречната греда.

Хъл Сити все пак успяха да пратят топката в мрежата малко по-късно, но попадението на Дейвид Мейлър бе отменено заради засада.

През второто полувреме двата тима имаха по няколко възможности, но вторият гол падна чак в 90-ата минута, когато Давид Силва намери Един Джеко, а той прати топката в мрежата за 2:0.

С тази победа Манчестър Сити събира 60 точки има 6 по-малко от лидера Челси, но е и с два мача по-малко. Хъл Сити пък остава 13-и с 30 точки.