Манчестър Сити постигна много важна победа като гост над Нюкасъл с 2:0 и се завърна на първа позиция във Висшата лига. Джеко и Негредо бяха точни за "гражданите".

Двубоят започна отлично за гостите, които откриха резултата още в 6-ата минута. Александър Коларов центрира отляво към Джеко и босненецът с удар отблизо даде аванс на своя тим.

След това попадение Нюкасъл пое инициативта и превъзхождаше своя съперник почти през цялото първо полувреме. В 34-ата минута Тоте вкара много красив гол за домакините, но попадението бе отменено зарди пасивна засада на двама играчи.

Това решение на реферът предизвика сериозно недоволство от страна на зрителите и мениджърът на Нюкасъл Алън Пардю, който влезе в пререкание с колегата си Пелегрини.

През втората част двубоят бе равностоен, като и двата тима имаха нови възможности за гол. В края на срещата шут на Фернандиньоот Сити срещна напречната греда, в 5-ата минута на добавеното време Негредо беше изведен сам срещу вратаря Тим Крул и с голяма доза късмет преодоля холандския страж, оформяйки крайното 2:0 в полза на Манчестър Сити.

След тзаи победа Манчестър Сити има 47 точки с една аванс пред намиращия се на второ място Челси и две точки повече от Арсенал, който заема третата позиция. В понеделник "артилеристите" гостуват на Астън Вила.