Блекбърн изненадващо завърши 1:1 с Манчестър Сити в мач от третия кръг на ФА къп. Така ще се състои още един мач, който да определи кой ще продължи в следващата фаза на турнира.

След сравнително равностойно полувреме, "гражданите" откриха резултата. Алваро Негредо бе точен в 45-ата минута. След почивката обаче домакините взеха нещата в свои ръце и възстановиха равенството след попадение на Скот Дан в 55-ата минута.

За капак пет минути преди края тимът на Мануел Пелегрини остана с 10 души след втори жълт картон на Боята. До края Блекбърн, който е на десето място във второто ниво на английския футбол - Чемпиъншип, опита няколко далечни изстрела, но до нов гол във вратата на Пантилимон не се стигна.

Така и без това тежката програма на Манчестър Сити, ще бъде утежнена с преиграването с Блекбърн.