Манчестър Сити си осигури място на финала в турнира за купата на Лигата след безкомпромисна победа с 6:0 над Уест Хям в първия полуфинал от турнира.

Така "гражданите" направиха реванша протоколен и трябва да се случи истинско чудо във втората среща, за да изпусне мача за трофея.

С хеттрик във вратата на гостите се отличи Алваро Негредо, а два гола добави Един Джеко. Веднъж се разписа и Яя Туре.

Началото на головото шоу даде Негредо в 12-ата минута, а в 26-ата минута отново той покачи на 2:0. Пет минути преди края на първото полувреме Туре направи резултата класически.

С подновяването на играта головете във вратата на Уест Хям продължиха да валят и в 49-ата минута Негредо вкара третото си попадение. След час игра пък Джеко направи 5:0. Босненецът фиксира крайния резултат минута преди края на редовното време след пас на Александър Коларов.