Манчесрър Юнайтед победи Кристъл Палас с 2:0 като гост в мач от 27-ия кръг на Висшата лига, а трите точки изкачиха „червените дяволи” на 6-о място във временното класиране.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Първо Робин ван Перси бе точен от дузпа в 62-ата минута, след това Уейн Рууни се разписа за 2:0 в 69-ата.

И в двете попадения беше замесен Патрис Евра, като френският защитник първо беше съборен от Маруан Шамах в наказателното поле и съдията Майкъл Оливър посочи точката. За второто попадение пък Евра проби и центрира към Рууни.

Победата остави възможност на Юнайтед да се пребори за място в топ 4 - зоната, която дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига през лятото.

С попадението си пък Рууни ознаменува новия си договор с „червените дяволи”, който е на стойност 140 милиона долара и завършва през 2019 година.