Луис Суарес за пореден път се прояви. След множеството изцепки - расистки скандали, хапане на съперник и т.н., сега той се отчете и в чисто игрова ситуация.

Този път нападателят на Ливърпул нанесе тежък удар на вратаря на Фулъм Маартен Стекеленбург. Уругваецът влезе доста неразумно с краката напред в едно единоборство с вратаря и успя да го изрита директно в главата. Реферът Фил Дауд прие ситуацията като игра за топката и не санкционира Суарес. Стекеленбург обаче приключи с мача и бе заменен пронудително заради огромния оток на окото си.

Ливърпул се размина с голяма издънка с гол от дузпа в последната минута >>

Ситуацията се разигра в 72-ата минута, само минута, след като Стекеленбург бе получил гол, с който Ливърпул изравни за 2:2. След това мърсисайдци стигнаха и до победата с 3:2 с попадение от дузпа в добавеното време.

Все пак едва ли ще има лоши чувства между двамата след сблъсъка, като се има предвид, Суарес и Стекеленбург бяха дълго време съотборници в Аякс, в периода 2007-2011 г.