Ливърпул постигна най-убедителната си победа от началото на сезона в Англия. Тимът на Брендън Роджърс спечели гостуването си на Норич с 5:2 в двубой от шестия кръг на шампионата. С хеттрик се отличи уругвайският нападател Луис Суарес.

Именно той даде начало на головата фиеста още във втората минута, а в 38-ата Суарес удвои аванса на "мърсисайдци". Между двете попадения Саймън Джаксън уцели гредата за Норич.

Нури Шахин, който вкара два гола срещу Уест Бромич преди седмица, се разписа от съблекалнята веднага след подновяването на играта с асистенция на Суарес. В 57-ата пък ролите се размениха, за да може Суарес да оформи хеттрика си.

Малко след това Стив Морисън намали, а в 68-ата минута капитанът на Ливърпул Стивън Джерард също записа името си сред голмайсторите. До края Норич успя да реализира още едно попадение. Малко преди края Грант Холт бе точен за 2:5.

Мачът бе специален за 19-годишния Андре Уисдъм, който за първи път започна титуляр за Ливърпул в мач от Премиър лий.

Така Ливърпул е 14-и с 5 точки, а Норич е в зоната на изпадащите с 3 точки. Лидер е Челси с 16.