Челси и Манчестър Юнайтед сътвориха уникална драма на "Стамфорд Бридж". "Сините" се класираха на четвъртфиналите за Купата на Лигата, след като биха с 5:4 след продължения и така си отмъстиха за поражението в първенството в неделя, когато паднаха с 2:3.

Гигс откри резултата в 22-ата минута. В 32-ата Луис направи 1:1 от дузпа. Ернандес направи 2:1 в 43-ата минута, но Кейхил отново възстанови равенството. В 59-ата минута Нани направи 3:2 за Юнайтед и изглеждаше, че Юнайтед ще продължи напред. Азар от дузпа обаче направи 3:3 и докара нещата до продължения. В тях драмата продължи.

Стъридж в 97-ата минута изведе Челвси напред, а в 116-ата минута Рамирес вкара пети гол за еврошампиона. До края Гигс от дузпа успя да намали и оформи крайното 5:4 за Челси. "Сините" са на четвъртфинал в надпреварата, а Юнайтед вече не е част от турнира.

Ливърпул също отпадна след изненадваща загуба у дома от Суонзи. Чико, Диер и Гузман се разписаха за гостите, а единственият гол за мърсисайдци бе дело на Суарес. Той обаче не бе достатъчно и тимът на Брендън Роджърс напусна надпреварата.

Същото се случи и с Тотнъм, който пък бе отстранен от Норич.