Ливърпул остава без победа и след 4-тия кръг на първенството в Англия и този път завърши 1:1 при гостуването си на Съндърланд.

Възпитаниците на Брендън Роджърс все пак се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече заемат 17-а позиция с 2 точки. Домакините от Съндърланд, който е с мача по-малко пък записаха 3-то равенство в 3 мача и са на 14-о място.

Мърсисайдци започнаха по-активно и бяха близо до попадение, но до средата на първата част вратарят на домакините Симон Миньоле на два пъти успя да избие опасни удари на Фабио Борини от наказателното поле.

При първата си по-добра атака Крейг Гарднър проби от дясно и пусна пас по тревата към непокрития Стивън Флечър, който отблизо засече в мрежата на Хосе Рейна.

Гостите от Ливърпул продължиха да доминират. В 51-ата минута Глен Джонсън удари напречната греда с шут от левия ъгъл на наказателното поле. Десет минути по-късно Стивън Джерард получи пас от Джонджо Шелви на границата на пеналта и стреля по тревата, но топката се отби от гредата и излезе в аут.

Мърсисайдци заслужено изравниха в 71-ата минута. Рахийм Стърлинг центрира отдясно, защитниците на домакините изчистиха лошо право в краката на Луис Суарес, който от 4-5 метра без забавяне прати топката в мрежата.

В 80-ата минута Шелви можеше да донесе успеха на Ливърпул, но от 15 метра стреля право в ръцете на Миньоле след пас на Суарес.

До края гостите продължиха да доминират, но така и не успяхада стигнат до победно попадение.